problemy skóry, przebarwienia

SPF 100 to bloker słońca?

SPF 100 to filtr w najnowszym kremie Dermedic Sunbrella, który poszedł śladami Dr Ireny Eris Pharmaceris A krem z filtrem SPF 100. Czym się różnią oba kremy? Co to za filtr?

SPF 100 co to jest?

Sun Protection Factor – wskaźnik którego używa się aby określić stopień ochrony kosmetyku przed promieniowaniem słonecznym UVB. Liczba po skrócie oznacza ile razy dłużej można być na słońcu zanim dojdzie do poparzenia skóry (rumienia) niż bez tego filtru. Czyli jeśli Twoja skóra spala się na słońcu na raczka w 5 minut to znaczy że po zastosowaniu filtru możesz przebywać 100x5min czyli 500minut. Oczywiście w teorii.

A w praktyce?

W praktyce nie jest już tak kolorowo. Skóra się poci, wycierasz się ręcznikiem, kąpiesz w morzu itd. więc ścierasz krem. Dlatego producenci zalecają się dosmarowywać aby zapewnić ochronę przed poparzeniem skóry.

W Dermedic podają że podczas badań in vitro za pomocą absorbancji roztworu wyrobu medycznego przy użyciu spektrofotometru UV-VIS w zakresie 290 – 400 nm co 5nanometrów. Czyli po ludzku – zbadali ile światła pochłania ten krem (@dermedic popraw mnie jeśli się mylę).

Dermedic Sunbrella SPF 100 dla kogo jest ten krem?

 • to krem dla osób które mają uczulenie na słońce
 • dla tych, którzy są po zabiegach medycyny estetycznej np. depilacji laserowej
 • cierpiących na bielactwo lub zmiany przednowotworowe skóry
 • jeśli masz tendencję do powstawania różnego rodzaju plam i przebarwień
 • do ochrony łysej głowy przed słońcem

Kremy z SPF 100 to nie kosmetyki.

A co? Wyroby medyczne. I chociaż niektórym wydaje się że ma to coś wspólnego z lekiem, to absolutnie NIE JEST TO LEK. Jest to specjalny produkt, ale finalnie w odczuciu jest jak krem. Na skórze nie odczujesz zmian. Natomiast producent podaje że dłużej chroni przed słońcem.

Sunbrella SPF 100 skład INCI :

składniki aktywne:

 • kompleks SunSpotScreen chroniący przed powstawaniem przebarwień
 • olej kokosowy który natłuści i nawilży
 • hexiol również odpowiedzialny za nawilżeznie
 • dubdiol chroniący przed przesuszeniem
 • woda

Od którego roku życia można stosować Dermedic SPF 100?

Producent nie podaje takiej informacji. Jeśli masz małe dziecko, zwłaszcza z chorobami skóry, skonsultuj się z lekarzem.

Ile kosztuje?

Krem ten jest w tubce 30 ml jego cena waha się ok. 40zł [ KUP NA CENEO ]. Jest to taniej niż Pharmaceris A SPF 100 ale eris ma 75ml. Przeczytaj też o Pharmaceris SPF 100.

Moja opinia o Dermedic Sunbrella SPF 100 specjalny krem ochronny:

Jeszcze nie mam go do testów, ale przebadany krem z apteki jest zawsze lepszym wyborem od kremu z drogerii. Jeśli wierzyć tym badaniom, będzie lepiej chronił przed słońcem. Ja przetestuję bo mam wrażliwą skórę i zdarza mi się uczulenie na słońce. Zwłaszcza jeśli popsikam się latem perfumami. Martwi mnie tylko ten olej kokosowy, wiem że wiele z Was go kocha i stosuje codziennie ale mnie odstrasza ten zapach. Ciekawe czy ten krem pachnie kokosami?

sprawdź dodatkowo

2 Comments

 1. Marlena says:

  jaką ma konsystencję?

 2. Pan T says:

  Nie lubię dermedic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *