cera, przebarwienia

najlepszy krem na przebarwienia

 

jeśli i Twoją zmorą są przebarwienia oraz używałaś już wszystkiego ale wciąż nie wiesz który to jest

najlepszy krem na przebarwienia,

te informacje mogą być dla Ciebie.

podałam Ci przyczyny powstawania przebarwień [jeśli jeszcze nie czytałaś zapraszam do lektury] ale nie podałam tam przepisu na najlepszy krem na przebarwienia. po prostu nie ma jednego uniwersalnego dla wszystkich natomiast są takie które bardzo dużo osób chwali i te przedstawię poniżej.

plama na skórze

zacznijmy jednak od tego że przebarwienie powstaje na różnej wysokości w skórze, innymi słowy niektóre są na powierzchni skóry a inne w głębi. wyobraź sobie mur z czerwonej cegły sklejony szarym cementem stojący na zielonej trawie. trawa to będzie skóra właściwa – ta żywa część, a cegły to będą komórki naskórka.  komórki produkujące barwnik są na samym dole tuż przy trawniku i wypuszczają swoje ramiona ku górze rozprowadzając barwnik. pozwól że pominę nudne nazwy chemiczne i cały proces melanogenezy znany Ci pod nazwą proces powstawania przebarwień. jeśli widzisz na skórze przebarwienie czyli plamę w jednym miejscu i plama na skórze jest widocznie ciemniejsza od otoczenia to znaczy [tak, że masz przebarwienie!] ale również że komórki naprodukowały już dużo barwnika.

który krem jest najlepszy na przebarwienia

najlepszy krem na przebarwienia powinien w pierwszej kolejności usunąć nadmiar barwnika oraz zahamować jego produkcję. usuwanie barwnika odbędzie się przez złuszczanie komórek naskórka zarówno przez peeling mechaniczny jak i chemiczny.

do mechanicznych metod usuwania przebarwień zaliczymy mikrodermabrazję, ścieranie np. peeling cukrowy, laser ablacyjny czy frakcyjny. do chemicznych metod dzięki którym usuniesz przebarwienia możemy zaliczyć peeling kwasem glikolowym, salicylowym, kwasem migdałowym, kwasem cytrynowym, kwasem azaleinowym, fitowym, arbutyną i retinolem a także co dla mnie nowość kwas transeksamowy TXA. najbardziej powszechne zastosowanie mają kwasy złuszczające.

hamowanie powstawania plam odbywa się poprzez zahamowanie procesu tworzenia barwnika lub ograniczenie jego rozprzestrzeniania w naskórku. substancje hamujące tworzenie melaniny to hydrochinon, kwas askorbinowy, retinol, amid kwasu nikotynowego, glabrydyna (wyciąg z lukrecji), aloesyna (wyciąg z aloesu), ekstrakt z morwy, wyciąg z budlei skrętnolistnej a także  wyciąg z okrzemek – glonów jednokomórkowych (Phaeodactylum tricornutum).

substancje hamujące transport barwnika do naskórka to  retinol, amid kwasu nikotynowego, wyciąg z soi, kwas kojowy, arbutyna, niacynamid. najlepszy krem na przebarwienia musi zawierać składniki zarówno złuszczające jak i hamujące produkcję/transport barwnika.

sprawdź które kremy zawierają wymienione substancje likwidujące przebarwienia.

teoria teorią ale to zadowolenie użytkowników jest wyznacznikiem działającego kremu na przebarwienia.

top 5 kremów na przebarwienia według popularności i dobrych opinii na ceneo to:

Synchroline Thiospot krem na przebarwienia 30ml

Mesoestetic Cosmelan 2 krem na przebarwienia 30ml

Bioderma Photoderm M krem tonujący na przebarwienia SPF50 40ml

Mesoestetic Dermamelan treatment krem na przebarwienia 30ml

Bioderma White Objective aktywny krem na dzień redukujący przebarwienia 30ml

sprawdź składy tych top 5 kremów na przebarwienia lub zobacz jakie kremy na przebarwienia ja testowałam i przyniosły efekty lub te na które szkoda kasy.

 

sprawdź dodatkowo

5 Comments

  1. Całe szczęście na razie nie mam takich problemów 🙂

  2. Ja wprowadziłam do pielęgnacji tonik z kwasami i czekam na efekty ;).

  3. dobrze jest zacząć od 1 produktu jednak skuteczność działania zależy od składników aktywnych i ich stężenia. daj znać czy pomogło!

  4. A ja właśnie się rozglądam za kremem na przebarwienia – idealnie trafiłam 🙂

  5. mam nadzieję że wskazówki Ci pomogą wybrać odpowiedni kremik 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *