peeling

Mikrodermabrazja lepsza od kawitacji?

Mikrodermabrazja, kawitacja, oxybrazja to zabiegi gabinetowe które powodują złuszczenie martwego naskórka. W skrócie peeling. Jeśli szukasz odpowiedzi co to za zabieg zapraszam do lektury.

Mikrodermabrazja to peeling mechaniczny.

NIELUDZKADZIEWCZYNA.PL

Wśród dostępnych na rynku odmian zabiegu są mikrodermabrazja diamentowa oraz mikrodermabrazja korundowa. Które różnią się całym mechanizmem ścierania martwego naskórka. Tak samo złuszcza kawitacja oraz oxybrazja ale używają wody i są słabszymi peelingami.

Jak działa mikrodermabrazja?

Korundowa polega na uderzeniach drobinek korundu o skórę i tym samym złuszczeniu naskórka. Diamentowa ma głowicę z drobinkami diamentów (a jak wiadomo to najtwardszy na świecie kamień). Zasysa skórę delikatnie i przez tarcie drobinkami diamentów ściera martwy naskórek.

Mikrodermabrazja domowa co to ?

W drogerii możesz kupić preparaty mikrodermabrazja w kremie albo drobinki korundu czyli mikrodermabrazja do domu. Jednak nie jest to tak dobry efekt jak ten gabinetowy zabieg. Warto go stosować jeśli dla Ciebie zabiegowa mikrodermabrazja jest za mocna. Zastanawiasz się gdzie kupić taki produkt? Sprawdź w wyszukiwarce ceneo obok.

Mikrodermabrazja w gabinecie

Ile kosztuje mikrodermabrazja u kosmetyczki? około 100zł za zabieg.

Jak często robić? najlepiej wykonać 5-6 zabiegów co 2-3 tygodni.

Jak wygląda zabieg? Kosmetyczka wykona demakijaż, uruchomi urządzenie i przyłoży głowicę do skóry. Skóra zostanie zassana w danym miejscu i kosmetyczka będzie przesuwać głowicę po skórze.

Mikrodermabrazja czy to boli? nie powinno. Jeśli odczuwasz dyskomfort powiedz o tym osobie prowadzącej zabieg.

Czy po mikro zostają siniaki? Nie powinny, jeśli zostały to znaczy że zabieg był wykonany za mocno.

Jak się przygotować do zabiegu? Nie musisz nic specjalnie robić, ważne żeby nie mieć stanów zapalnych, opryszczki, liszajca lub innych zakaźnych zmian.

Jaki krem po zabiegu mikrodermabrazji? Wszystko zależy od rodzaju skóry oraz panującej na zewnątrz pogody. Przy ujemnych temperaturach na dworze najlepiej każdą skórę zabezpieczyć ochronnym, bardziej gęstym kremem pozabiegowym. Ja to robię Aderma Dermalibour albo La Roche Posay Cicaplast baume B5 SPF 50 jeśli jest lato i słońce. Jeśli klientka chce mieć jednak makijaż na twarzy zaraz po zabiegu, najlepiej sprawdzi się Avene Cicalfate emulsja po zabiegach albo Mixa Cica Creme.

Ile razy w roku można wykonać zabieg? Zabieg można wykonywać cały rok, najlepiej zrobić maksymalnie dwie serie po 6 zabiegów, wychodzi nie częściej niż raz w miesiącu. Rzadko kto potrzebuje aż tak często, ale średni czas odnowy naskórka to 21 dni, więc warto dać skórze chwilę odpoczynku 😉

Ile nie można się opalać po zabiegu? Zaraz po zabiegu skóra jest bardzo wrażliwa bo żywe warstwy naskórka są na wierzchu. Najlepiej odczekać 3 dni po zabiegu. Uprzedzam jednak że opalanie bez kremu z filtrem będzie powodować powstawanie przebarwień! Już powstały? Przeczytaj jak usunąć przebarwienia.

czy to bezpieczne w ciąży?

Mikrodermabrazja w ciąży jest bezpieczna. Jak każdy z peelingów mechanicznych. Jeśli jesteś w ciąży kawitacja, oxybrazja również są dla Ciebie.

Reasumując – mikrodermabrazja to najsilniejszy peeling mechaniczny dostępny na rynku w gabinetach. Słabsza jest kawitacja a najbardziej delikatna oxybrazja. Można je stosować często. Moim zdaniem mikrodermabrazja jest lepsza od kawitacji jeśli chodzi o złuszczanie i oczyszczenie skóry. Kawitacja dodatkowo nawilża, ale efekt złuszczenia nie jest widoczny gołym okiem tak jak po mikro. Twarz po mikro jest zaczerwieniona, po kawi nie.

Pamiętaj że możesz również kupić urządzenie do mikro do domu. Np. marka philips posiada takie, cena to równowartość 9 zabiegów w gabinecie. Ewentualnie Beurer oferuje taki produkt Urządzenie do mikrodermabrazji FC 100

sprawdź dodatkowo

5 Comments

  1. Nie wiem co lepsze bo nie byłam nigdy. Ale jak bym miała iść to na mikrodermabrazję.

  2. Lepsza

  3. Stosowałyście ten peeling 3 enzymy peeling enzymatyczny tołpa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *