Pharamaceris A krem ochronny
#nieludzkaciekawość

Krem z filtrem SPF 100 – pierwszy na rynku!

Krem z filtrem to pojęcie znane już każdemu. Jednak do dziś najwyższym filtrem dostępnym na polskim rynku było SPF50. Dziś wchodzi na rynek apteczny nowość – krem z filtrem SPF 100!

SPF – co to jest?

Tyle o kremach z filtrem piszę, ale muszę przypomnieć co to jest SPF. Z angielskiego Sun Protection Factor, czyli wskaźnik ochrony przeciw promieniowaniu UVB. Promieniowanie to powoduje stan zapalny w skórze ale także odpowiedzialne jest za powstawanie opalenizny. UVB jaka to długość fali? To promieniowanie o długości fal 280-315nm. Powinno ono w większości zostać zatrzymane przez atmosferę ziemską. Jednak jak wiadomo dziura ozonowa itd. robią swoje i coraz więcej promieniowania dociera do nas. Dlatego też coraz więcej mamy niespotykanych reakcji na słońce [czytaj też: Uczulenie na słońce czy pokrzywka?]. W odpowiedzi na tak agresywne działanie słońca powstał w Polsce krem z filtrem SPF 100.

Pharmaceris A Krem ochronny z filtrem SPF 100 [Dr Irena Eris]

To najnowsze dziecko Dr Ireny Eris. Produkt właśnie dołączył do portfolio serii A marki Pharmaceris – aptecznej linii dermokosmetyków. Ten konkretny krem to wyrób medyczny. Jego rejestracja wymagała dodatkowych badań nad działaniem. Udowodniono jego medyczne działanie na skórę i można go polecać na konkretne schorzenia tj. uczulenie na słońce, rumień, skłonność do poparzeń słonecznych.

Przed czym chroni krem z filtrem SPF 100?

Chroni zarówno przed promieniowaniem UVB, UVA, HEV i IR.

UVA odpowiedzialne jest m.in. za fotostarzenie się skóry. W kosmetykach ochronę przed UVA wyraża się w PPD (Peristent Pigment Darkening). Pharmaceris A krem ochornny ma PPD 47.

HEV to najnowsza forma promieniowania tzw. Blue Ligth czyli światło niebieskie emitowane przez sprzęty elektroniczne. Telewizory, smartfony, komputery, którymi posługujemy się niekiedy całymi dniami emitują tyle światła niebieskiego, że jego negatywne skutki widać już na naszych skórach. Wciąż prowadzone są badania i mało jeszcze jest informacji dostępnych na ten temat, ale zarówno firma Uriage z linią Age Protect jak i teraz Pharmaceris A krem z filtrem SPF100, wprowadzają produkty chroniące przed tym światłem.

IR to promieniowanie podczerwone, tzw. Infra Red. Jego działanie na skórę jest bardzo niekorzystne i m.in. niszczy włókna kolagenowe oraz powoduje podgrzanie ciepłoty przez co również rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Pharmaceris A krem ochronny z filtrem 100 skład INCI:

Woda oczyszczona, emolienty: olej Canola, Ekstrakt z algi i inne, Glicerol, Tlenek cynku, Filtry UV, Ekstrakty z wiciokrzewów, Substancje pomocniczne.

[aqua purified, emollients: canola oil, algae extract and others, glicerol, zinc oxide, UV filtres, honeysuckle extracts, excipients.]

Innowacyjne połączenie filtrów szerokopasmowych antyUVA, antyUVB, antyHEV, antyIR chroni naszą skórę przed każdym rodzajem promieniowania. Chroni przed przetrwałym rozszerzeniem naczynek, fotostarzeniem, niszczeniem włókien kolagenowych, rogowaceniem słonecznym, poparzeniem słonecznym, powstawaniem przebarwień oraz chroni przed wpływem mutagennym na komórki.

Czy Pharmaceris A krem z filtrem SPF100 jest wodoodporny?

Tak, jest wodoodporny ale zadziwiająco łatwo go rozsmarować oraz szybko się wchłania.

Pharmaceris krem z filtrem SPF 100 stworzony został z myślą o skórach wrażliwych, alergicznych, narażonych na fotouczulenie, rumień, poparzenie słoneczne, zmiany pigmentacyjne. Jest idealny dla osób o bardzo jasnej karnacji. Również przeznaczony dla osób ze zwiększonym prawdopodobieństwem wystąpienia nieczerniakowych nowotworów skóry oraz rogowacenia słonecznego niosącego ryzyko rozwoju raka skóry.

Jaka jest konsystencja?

Bogata, ale łatwo się wchłania.

Czy ma zapach?

Nie, żadnego. Nie ma również dodatków perfumowych dzięki czemu prawdopodobieństwo wystąpienia alergii jest bliskie zeru.

Czy jest hipoalergiczny?

Tak, przeznaczony do mega wrażliwej skóry.

Pharmaceris A krem ochronny z filtrem SPF100 moja opinia:

Kremu nie można porównać z żadnym innym dostępnym na rynku, bo jest pierwszym i obecnie jedynym z filtrem SPF 100. Konsystencja jest dość gęsta, ale łatwo się wchłania. Filtry są mieszane, ale pomimo zawartości mineralnych, nie jest ani tępy ani nie zostawia białej poświaty na skórze.

Gdzie kupić Pharmaceris A krem z filtrem SPF100?

W aptekach stacjonarnych jak i internetowych. Polecam sprawdzić kto ma taniej na ceneo.

sprawdź dodatkowo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *