Pharamaceris A krem ochronny
#nieludzkaciekawość

Krem z filtrem SPF 100 – pierwszy na rynku!

Krem z filtrem to pojęcie znane już każdemu. Jednak do dziś najwyższym filtrem dostępnym na polskim rynku było SPF50. Dziś wchodzi na rynek apteczny nowość – krem z filtrem SPF 100!

SPF – co to jest?

Tyle o kremach z filtrem piszę, ale muszę przypomnieć co to jest SPF. Z angielskiego Sun Protection Factor, czyli wskaźnik ochrony przeciw promieniowaniu UVB. Promieniowanie to powoduje stan zapalny w skórze ale także odpowiedzialne jest za powstawanie opalenizny. UVB jaka to długość fali? To promieniowanie o długości fal 280-315nm. Powinno ono w większości zostać zatrzymane przez atmosferę ziemską. Jednak jak wiadomo dziura ozonowa itd. robią swoje i coraz więcej promieniowania dociera do nas. Dlatego też coraz więcej mamy niespotykanych reakcji na słońce [czytaj też: Uczulenie na słońce czy pokrzywka?]. W odpowiedzi na tak agresywne działanie słońca powstał w Polsce krem z filtrem SPF 100.

Pharmaceris A Krem ochronny z filtrem SPF 100 [Dr Irena Eris]

To najnowsze dziecko Dr Ireny Eris. Produkt właśnie dołączył do portfolio serii A marki Pharmaceris – aptecznej linii dermokosmetyków. Ten konkretny krem to wyrób medyczny. Jego rejestracja wymagała dodatkowych badań nad działaniem. Udowodniono jego medyczne działanie na skórę i można go polecać na konkretne schorzenia tj. uczulenie na słońce, rumień, skłonność do poparzeń słonecznych.

Przed czym chroni krem z filtrem SPF 100?

Chroni zarówno przed promieniowaniem UVB, UVA, HEV i IR.

UVA odpowiedzialne jest m.in. za fotostarzenie się skóry. W kosmetykach ochronę przed UVA wyraża się w PPD (Peristent Pigment Darkening). Pharmaceris A krem ochornny ma PPD 47.

HEV to najnowsza forma promieniowania tzw. Blue Ligth czyli światło niebieskie emitowane przez sprzęty elektroniczne. Telewizory, smartfony, komputery, którymi posługujemy się niekiedy całymi dniami emitują tyle światła niebieskiego, że jego negatywne skutki widać już na naszych skórach. Wciąż prowadzone są badania i mało jeszcze jest informacji dostępnych na ten temat, ale zarówno firma Uriage z linią Age Protect jak i teraz Pharmaceris A krem z filtrem SPF100, wprowadzają produkty chroniące przed tym światłem.

IR to promieniowanie podczerwone, tzw. Infra Red. Jego działanie na skórę jest bardzo niekorzystne i m.in. niszczy włókna kolagenowe oraz powoduje podgrzanie ciepłoty przez co również rozszerzenie naczyń krwionośnych.

Pharmaceris A krem ochronny z filtrem 100 skład INCI:

Woda oczyszczona, emolienty: olej Canola, Ekstrakt z algi i inne, Glicerol, Tlenek cynku, Filtry UV, Ekstrakty z wiciokrzewów, Substancje pomocniczne.

[aqua purified, emollients: canola oil, algae extract and others, glicerol, zinc oxide, UV filtres, honeysuckle extracts, excipients.] Link do strony producenta PHARMACERIS

Innowacyjne połączenie filtrów szerokopasmowych antyUVA, antyUVB, antyHEV, antyIR chroni naszą skórę przed każdym rodzajem promieniowania. Chroni przed przetrwałym rozszerzeniem naczynek, fotostarzeniem, niszczeniem włókien kolagenowych, rogowaceniem słonecznym, poparzeniem słonecznym, powstawaniem przebarwień oraz chroni przed wpływem mutagennym na komórki.

Czy Pharmaceris A krem z filtrem SPF100 jest wodoodporny?

Tak, jest wodoodporny ale zadziwiająco łatwo go rozsmarować oraz szybko się wchłania.

Pharmaceris krem z filtrem SPF 100 stworzony został z myślą o skórach wrażliwych, alergicznych, narażonych na fotouczulenie, rumień, poparzenie słoneczne, zmiany pigmentacyjne. Jest idealny dla osób o bardzo jasnej karnacji. Również przeznaczony dla osób ze zwiększonym prawdopodobieństwem wystąpienia nieczerniakowych nowotworów skóry oraz rogowacenia słonecznego niosącego ryzyko rozwoju raka skóry.

Jaka jest konsystencja?

Bogata, ale łatwo się wchłania.

Czy ma zapach?

Nie, żadnego. Nie ma również dodatków perfumowych dzięki czemu prawdopodobieństwo wystąpienia alergii jest bliskie zeru.

Czy jest hipoalergiczny?

Tak, przeznaczony do mega wrażliwej skóry.

Pharmaceris A krem ochronny z filtrem SPF100 moja opinia:

Kremu nie można porównać z żadnym innym dostępnym na rynku, bo jest pierwszym i obecnie jedynym z filtrem SPF 100. Konsystencja jest dość gęsta, ale łatwo się wchłania. Filtry są mieszane, ale pomimo zawartości mineralnych, nie jest ani tępy ani nie zostawia białej poświaty na skórze.

Gdzie kupić Pharmaceris A krem z filtrem SPF100?

W aptekach stacjonarnych jak i internetowych. Polecam sprawdzić kto ma taniej na ceneo.

sprawdź dodatkowo

13 Comments

 1. Wiktoria says:

  Ciekawe, dlaczego firma nie podaje pełnego składu INCI kosmetyku? Czyżby miała coś do ukrycia? Co to znaczy: filtry UV (jakie, ile?), składniki pomocnicze (jakie?), emolienty: olej Canola, Ekstrakt z algi i (?) inne?
  Może nieludzkiej dziewczynie uda się coś ustalić???

  Pozdrawiam
  Wiktoria

 2. postaram się 🙂

 3. Tak kochana czy na opakowaniu nie ma dokładnego składu? Bardzo ciekawy ten krem ale tez mnie to meczy czemu tak ograniczają informacje?

 4. Mariposa says:

  Możesz podać rzeczywisty skład tego kremu? Przecież musi być na opakowaniu. To co napisałaś tego nie można nazwać INCI :/

 5. takie informacje są na opakowaniu 🙂

 6. Czy wiadomo już jakie filtry UV zostały użyte w tym kremie?

 7. szerokopasmowe 🙂

 8. Nika says:

  Tych informacji właśnie nie ma na opakowaniu, to co Ty napisałaś to tylko część, reszta jest niejawna i ja z tego właśnie nie kupiłam tego kremu, a chciałam, bo zapowiada się obiecująco, a ja akurat lubię wiedzieć, czym się smaruję albo na co się decyduję, nawet jak skład nie będzie wzorowy, to będzie to mój własny wybór, a tak to czuję, że ktoś ma coś do ukrycia. Wysłałam do nich zapytanie, co się zawiera w składnikach pomocniczych, odpisali, ale zasłaniali się tym, że to element ich polityki know-how i nie mogą ujawnić tych składników. Taka odpowiedź mnie nie satysfakcjonuje.

 9. Powiem Ci szczerze, że jestem zdumiona że nie napisali co jest w składzie. Jednak czasem firmy chyba bronią się w ten sposób aby konkurencja im nie podkradła pomysłu. Zwłaszcza gdy są pierwsi w kategorii. A oni z tym kremem byli pierwsi a już konkurencja zrobiła produkt, który też jest kremem z filtrem 100. Także trochę ich rozumiem, że się tak bronią przed podaniem pełnego składu. Przynajmniej dopóki go nie opatentują. Jak uda mi się coś więcej ustalić ponad to, z pewnością dopiszę.

 10. Asia says:

  Widzę, że nie tylko ja mam takie obawy. Szczególnie osoby z wrażliwą cerą powinny znać dokładny skład. A marka już kiedyś mnie zniechęciła, kiedy okazało się że w kremie przeznaczonym dla cery z trądzikiem różowatym znalazły się filtry niewskazane dla niej, czyli filtry chemiczne.

 11. Dla mnie to też dziwne, że producent nie podaje pełnego składu. Czekam na odpowiedź od Pharmaceris na mojego maila z pytaniem o tą sprawę.

 12. Dostałam dziś odpowiedź od Pharmaceris – nie podają pełnego składu i zasłaniają się tajemnicą firmy, co dla mnie jest kompletnie niezrozumiałe. Dermedic jakoś np, nie ma problemu z tym, żeby podać jakie filtry zostały użyte w ich filtrze spf 100. I tak nie kupowałam produktów Pharmaceris ze względu na ich średnią jakość a teraz całkiem podziękuję tej marce. Wolę wspierać firmy, które są transparentne wobec konsumentek.

 13. Szok! To na jaką firmę teraz się przerzucisz?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *