uwaga

Dziecko wypadło przez okno w Łodzi. Tragedia.

Dziecko wypadło przez okno z 6tego piętra. Do tragedii doszło dziś, 23.03.2019, w okolicy południa w Łodzi. Nie wiadomo czy przeżyło. Reanimację prowadziła policja.

Przyszła wiosna, zaczyna się wietrzenie.

Piękna pogoda, pierwszy potężny powiew wiosny. Więc chciałabyś wywietrzyć dom, mieszkanie. Ale jak masz dzieci w domu – NIGDY nie otwieraj okien na oścież.

Pamiętam jak wszyscy się ze mnie śmiali jak Synek był mały, że zabraniałam im otwierać szeroko okien i zostawiać otwartych. To ułamek sekundy kiedy spuścisz dziecko z oka, a ono wychyli się przez okno. Ale co się nasłuchałam, ile się musiałam kłócić… Tak samo z wychodzeniem na stary balkon z szerokimi szczeblami, przez które małe dziecko przejdzie bez problemu. Absolutnie nie wolno zostawiać dostępu małym dzieciom do takich balkonów. Ułamek sekundy. Wiesz ile to?

Wieżowiec.

Kolejny raz, dziecko wypadło z okna tym razem z wieżowca. Słyszałam że ma 2 latka. Nie rozumiem jak można zostawić otwarte na oścież okno, mając dziecko w domu. Przy większych dzieciach można montować specjalne blokady w oknach aby nie można było otworzyć okna na oścież [takie jak tu]. W dzisiejszych czasach naprawdę mamy już gotowe rozwiązania na każdy problem. Tak jak zatyczki do kontaktów, w których dzieci lubią gmerać [kupisz tu].

Kto ratował dziecko?

Słyszałam że pierwsza na miejsce zdarzenia przyjechała policja. Która podjęła się reanimacji dziecka. Dlaczego nie było karetki? Akcja działa się przy ulicy Spornej, gdzie jest szpital dla dzieci w Łodzi. Nie jestem w stanie pojąć dlaczego nie było karetki w tak bliskiej odległości szpitala.

Matko, miej wyobraźnię!

Matki muszą mieć wyobraźnię za siebie, za dziecko, za ojca, za ciotkę, za dziadków, za wszystkich dookoła, którym powierzają pod opiekę swoje pociechy. Ułamek sekundy dzieli Cię od wydarzeń których można uniknąć.

Idź i uchyl okno zamiast otwierać na oścież…

2 Comments

  1. Mariusz Karasinski says:

    Sam mam male dziecko i wiem jaka wyobraznie maja male dzieci. Moj maluch jak mial dwa lata i bez problemu potrafil otworzyc okno. Dzieci sie ucza ,obserwoja doroslych. Sa rozne zabezpieczenia w sklepach czy w sieciowkach budowlanych typu castorama czy inne. Wiekszosc rodzicow patrzy tylko w telewizji i krytykuje ze znowoz rodzic nie dopilnowal dziecka. A ile razy sam mial sytuacje wyjscia za potrzeba z pokoju , czy odebrania telefonu dzwoniacego w innym pomieszczeniu. Ludzie zdajmy sobie sprawe, ze nie jestesmy w stanie kazdej minuty byc przy maluchu. Kazdego moze to spotkac. Wiec wydanie paru zlotych na zapobiegniecie tragedii nie powinno byc dla was problemem. Rozumie ze kazdy sie liczy z pieniedzmi ale po to jest 500+. A koszta leczenia lub rehabilitacji (w najlepszym przypadku) moga niejednego zniszczyc. Prosze pomyslcie. Niech wasze pociechy za to nie placa takiej Ceny.

  2. Zgadzam się. Jeśli ktoś jeszcze nie ma zabezpieczeń w oknach, najwyższy czas je zakupić i zamontować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *