zżyciawzięte

Co można robić w domu z dzieckiem 4-18lat?

Co można robić w domu z dzieckiem podczas koronaferii, czyli tak zwanej dobrowolnej kwarantannie z powodu koronawirusa? Sprawdź nasze sprawdzone sposoby na nudę niezależnie od wieku. Podzieliłam te zabawy na te bez użycia internetu oraz te kiedy pozwalasz użyć internetu.

Co można robić w domu z dzieckiem używając internetu?

Zaprojektować własną grę

Przy użyciu aplikacji “draw your game”. od kiedy to znalazłam, to nasza ulubiona zabawa. Potrzebujesz do tego białej kartki, mazaków w kolorach czarny, czerwony, zielony, niebieski (możesz kupić taki zestaw TUTAJ) no i urządzenia na androidzie telefon lub tablet z aparatem. Ściągamy aplikację, rysujemy naszą grę na kartce. Czarne elementy są stałe, niebieskie to elementy które należy w grze zniszczyć zdobywając punkty. Zielone to trampoliny a czerwone do elementy które mogą zabić naszego bohatera.

POBIERZ GRĘ

Jak plansza będzie gotowa, robimy zdjęcie i wgrywamy do aplikacji. Stawiamy ludzika w dowolnym polu i zaczyna się gra! Gwarantuję Wam, że niezależnie od wieku, ta zabawa jest fantastyczna. Świetnie bawią się zarówno tatusiowie, jak i dzieci. Zwłaszcza jeśli zagracie sobie na punkty i przeciwnicy będą rysować planszę, wiadomo że będzie najtrudniejsza na świecie 🙂

Uczyć się języków obcych wspólnie

Możecie wspólnie korzystać z lekcji języka na youtubie, a potem urządzać sobie rozmówki na temat dostosowany do Waszego wspólnego poziomu. Jeśli jedna z osób dopiero zaczyna a druga jest zaawansowana, zdecydowanie zaawansowana powinna przejąć inicjatywę i prowadzić rozmowę.

Nagrywać śmieszne filmiki

może to być nagrywanie filmiku śmiesznych zachować waszego pupila, lub nawet ułożenie domina i nagranie filmu za pomocą telefonu jak się przewracają klocki. Potem pobierzcie darmowy program do montowania filmów np. iMovie albo zróbcie to na youtube albo tiktok. Ta zabawa będzie fajna dla starszych dzieciaków, zwłaszcza takich które lubią spędzać czas przy komputerze. Ogranicza Was tylko wyobraźnia.

Co można robić w domu z dzieckiem bez internetu?

Gra memo

Jak macie gry to super, jak nie to najpierw musicie je przyszykować. Jak zrobić karty do gry memo? Najlepiej z grubego brystolu lub kartonu wycinacie prostokąty lub kwadraty, wszystkie idealnie równo, w parzystej liczbie np. 60szt co da Wam 30 par. Rysujecie na parach te same znaki np. puste koła, zamalowane kwadraty albo dla starszych dzieci i trudniejszej gry – liczbę kropek. Wszystkie karty mieszacie i odwracacie znakami do dołu. Każdy z Was odkrywa jedną pokazując innym graczom. Ten kto odkryje parę tych samych znaków, zabiera parę. Grę wygrywa ten, kto uzbiera najwięcej par.

Kalambury

Rysujemy albo pokazujemy hasła które losujemy np. z kuli albo wymyślamy sami. Łatwiej jest z góry określić na głos kategorię np. Film i narysować np. króla lwa albo gdzie jest nemo? Gra nie musi być drużynowa, wystarczą dwie osoby do świetnej zabawy.

Gra w karty np. wojna

Potrzeba kart, ale już 4 latka można nauczyć tej gry. Dla urozmaicenia może grać odwrotnie, że najniższe karty są najsilniejsze. Oczywiście wygrywa ten, kto uzbiera najwięcej kart.

Składanie origami

Musicie mieć kartki lub gazety, przydadzą się też nożyczki. Składnaie origami jest trudne i wymaga skupienia i cierpliwości. Najłatwiejsze do składania są samolot i tulipan. Jeśli nie umiesz na pamięć ruchów a nie masz książki, musisz wesprzeć się internetem 😉 Potem możecie pomalować swoje prace i zrobić np. bukiet nadziewając tulipany na patyczki do szaszłyków, które leżą od zeszłego maja 😉

Malowanie farbami albo kolorowanie kredkami

Pomimo że kojarzy nam się to z przedszkolem, jest dobre w każdym wieku. Warto przygotować sobie wydruki postaci bajek dla dzieci albo kwiatów czy innych skomplikowanych układów np. mandala terapeutyczna. Uważaj bo to wciągające.

Czytanie książek na głos

Rodzice mogą być znudzeni takimi zabawami, zwłaszcza jeśli czytają lub czytali dzieciom na dobranoc. Aby urozmaicić tę zabawę, czytajcie na zmianę lub czytajcie książki lub artykuły w jeżyku obcym np. angielskim.

Pieczenie ciastek/ciast i ozdabianie ich np. lukrem lub owocami

Wiadomo że każdy lub dobrze zjeść i wszyscy lubią łakocie. Ale nie musi być to obowiązek jednej osoby, z reguły mamy, ale może to być świetna zabawa. Zwłaszcza jeśli ten raz podejdziecie do tematu na luzie i bałagan nie będzie problemem, a potem wspólnie posprzątacie. Jeśli dzieci są małe, zostaw im najprzyjemniejszą część czyli ozdabianie słodkościami.

Wspólne ćwiczenie lub tańczenie

Dla dzieciaków to super zabawa, a dla tych większych wspólne wykonywanie ćwiczeń może być motywujące. Możecie być wzajemnym obciążeniem lub kompanem niedoli 😉 Jak nie lubicie się pocić możecie spróbować razem potańczyć.

A wy jakie macie sposoby na nudę?

sprawdź dodatkowo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *