NLT

NLT#1 demakijaż Bioderma czy Lierac?

Bioderma czy Lierac? NLT#1 to nieludzkitest nr 1 w którym biorą udział Bioderma Hydrabio H2O płyn micelarny oraz Lierac Mleczko micelarne do demakijażu. Oba produkty francuskie, oba sprzedawane w aptekach.

Na oczach makijaż codzienny – baza, cień, tusz bez kredki czy eyelinera. Godziny wieczorne, czas się pozbyć tego z oczu. Pojawia się pytanie czym? Czym zmywać delikatną skórę oczu? Jak jej nie podrażnić i uniknąć zmarszczek?

Dziś wybrałam do demakijażu jednego oka – Bioderma Hydrabio H2O płyn micelarny a drugiego Lierac Mleczko micelarne. Dwa zupełnie różne produkty. I zdecydowanie, na przekór wszystkim, polecam Lierac. Bioderma przy nim jest beznadziejna. Wiem, że wszyscy kochają płyny micelarne Bioderma, niestety poniżej pokażę Wam dowód na jej porażkę.

Przygotowałam dwa produkty do demakijażu twarzy i oczu, oba bez konieczności spłukiwania. Na każde oko przeznaczyłam po dwa płatki kosmetyczne nasączone produktami jak na zdjęciu poniżej.

Lierac mleczko micelarne
Bioderma Hydrabio H2O płyn micelarny

Gołym okiem  widać że Hydrabio nie zmyło wszystkiego. Pod okiem na dolnej powiece zostało mnóstwo tuszu jak i na górnych rzęsach. Zaznaczę że technikę zmywania zastosowałam tę samą i tak samo na obu oczach. Po tylu latach mam wprawę 😉

A teraz coś o odczuciach – płyn micelarny Bioderma wydawał mi się tępy w stosowaniu na  skórze, pocieranie nie było zbyt przyjemne. W przeciwieństwie do Bioderma, Lierac idealnie sunął po oku. Gładko i przyjemnie. Skóra dobrze oczyszczona, nawilżona i czuć było komfort po zmyciu oka.

Lierac jednak ma zapach – delikatny kwiatowy, subtelny. Hydrabio nie pachnie. Żaden z produktów nie szczypał w oczy. Hydrabio niby może usunąć makijaż wodoodporny ale śmiem wątpić.

Dlaczego więc wszyscy tak zachwalają te płyny micelarne od Bioderma?

Nie wiem. Wiem tylko że są przyjemniejsze produkty do stosowania. No i najważniejsze skuteczniejsze. 

Sprawdź pozostałe testy NLT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *