leki, trądzik

Benzacne wycofany lek na trądzik.

Benzacne wycofany przez GIF, czyli Główny Inspektorat Farmaceutyczny, został 19 marca 2019. Dlaczego dopiero teraz skoro lek jest od lat na rynku? Masz go w domu i nie wiesz czy wyrzucić benzacne do kosza?

Co to jest Benzacne?

To lek na trądzik bez recepty. Występuje w dwóch stężeniach 50mg/g (słabszy) i 100mg/g (silniejszy). Oba są w postaci żelu do stosowania miejscowo na skórę. Jak go stosować? Najlepiej na noc miejscowo posmarować każdą zmianę. Który wybrać? Zaczynamy od słabszego i jeśli nie widać poprawy sięgamy po silniejszy. Chyba że lekarz stwierdzi inaczej.

Benzacne skład: benzoilu nadtlenek (1g zawiera 50mg albo 1g zawiera 100mg), karbomer, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

Dlaczego wycofali benzacne?

Powodem wycofania leku było uszkodzenie opakowań. Dziwnym trafem jednak z rynku zniknęły wszystkie Benzacne i ciężko jest je dostać w hurtowni czy aptece.

Jaki zamiennik benzacne wybrać?

Zamiennik benzacne dostępne na rynku czyli preparaty z nadtlenkiem benzoilu: Duac żel, Duac Once Daily Gel, Brevoxyl, Lubexyl, Akneroxid, Aquaclin, Benzapur lub Epiduo. Najlepiej udać się do lekarza i skonsultować wybór. Jeśli jednak nie chcesz iść po receptę, to bez recepty jedynie otrzymasz Akneroxid [kupisz tu] lub Aquaclin [kupisz tu].

Trądzik jest problemem nie tylko młodzieży w okresie dojrzewania. Problem ten dotyka coraz więcej ludzi dojrzałych, a nawet kobiety w okresie pokwitania. Nasze życie złej jakości, stres, szybkie jedzenie ogromnej ilości przetworzonej żywności a także nadmiar stosowanych kosmetyków wpływają negatywnie na wygląd naszej skóry.

Wiadomo ze leki to najszybsza droga do wyleczenia skóry z trądziku. Kosmetyki dodatkowo będą pielęgnować skórę zarówno w trakcie jak i po terapii. Warto stosować równocześnie lek do leczenia trądziku i kosmetyki działając dwutorowo – leczniczo i zapobiegawczo powstaniu zmian trądzikowych. Przeczytaj też jak się pozbyć trądziku [TU].

sprawdź dodatkowo

1 Comment

  1. Trądziku na szczęście nie mam. Nawet nie słyszałam o tym leku. Ale jak ktoś niestety ma problemy skórne wielka szkoda, że wycofano ten lek 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *